avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1327 soluții astăzi
Forum Activitate addicted4judo

Activitate addicted4judo

Ba da ar fi fost obligata sa instiinteze toate partile despre demersul lucrurilor .
Din cate stiu eu si imi cer scuze daca gresesc, daca amandoi copropietarii au semnat ca giranti,da se poate executa un imobil , imobilul putea fi pus ca garantie doar cu acordul ambilor proprietari si in cazul de fata ambii ati semnat,deci da se poate .
Buna ziua,acum o saptamana am vanzut o masina de gheata unui barbat din alt judet fata de al meu si am trimis-o cu curier , el mi-a trimis rambursu ,eu am luat banii si totul a fost bine, astazi imi spune ca nu merge masina si ca merge la politie pentru inselaciune, aici intervine intrebarea mea ,exista aici subiect de inselaciune ?
Ideea este ca tatal meu a avut pensie de revolutionar,cu acte inregula verificate de 2 ori, dar s-a suspendat dupa cum stiti ca la toata lumea . Am vazut ceva intr-o lege si de aceea v-am intrebat . Tatal meu a avut titlu de Erou-Martir al Revolutiei Romane din Decembrie 1989,adica am inca de la el legitimatia si brevetul de revolutionar . Si legat de pensia de urmas de la stat,am inteles ca depinde in functie de anii lucrati,am doua verisoare in familie,care tot asa au ramas fara tata una de 5 respectiv de 3 ani si una primeste cu 40-50 de lei mai mult decat cealalta si de asta eram curios . Va multumesc frumos pentru datele oferite,anul acesta m-am inscris la facultatea de drept si sper ca in foarte putin timp sa pot ajuta si eu oameni la randul meu .
Cu stima, damacus vlad
Buna,acum 1 luna jumate tatal meu a decedat. In momentul decesului el avea 3 pensii ,pensie de varsta in valoare de 490 de lei ,pensie de handicapat in valoare de 900 de lei permanenta si pensie de revolutionar,luptator recunoscut .
As dori sa stiu daca eu pot primi indemnizatie reparatorie ,am vazut ca unii au primit (am citit pe internet) o cota parte din pensia sa de revolutionar .
Si mai sunt curios daca voi depune actele pentru pensie normala de urmas ,voi primi 50% din 490 ,tatal meu a avut lucrati 29 de ani .
Va multumesc .