Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Inselaciune sau nu ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Inselaciune sau nu ?

Buna ziua,acum o saptamana am vanzut o masina de gheata unui barbat din alt judet fata de al meu si am trimis-o cu curier , el mi-a trimis rambursu ,eu am luat banii si totul a fost bine, astazi imi spune ca nu merge masina si ca merge la politie pentru inselaciune, aici intervine intrebarea mea ,exista aici subiect de inselaciune ?
Nu vad inselaciune. Nu mai are garantie masina de gheata? Era in stare de functionare cand ati livrat-o?
Nici eu nu o vad ca inselaciunea insa in prezent nu se stie niciodata ce iese daca depune plangere intrucat depinde de ceea ce se constata la politie...