avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1034 soluții astăzi
Forum Activitate mansourabugararah

Activitate mansourabugararah

In anul 2010 an divortat de fosta sotie si copilul i-a fost incredintat ei,dar noi am locuit in aceeasi casa pana in luna mai 2014 .Din mai 2014 ea s-a mutat in alta locuinta si i-a interzis minorei sa ma viziteze Am depus o cerere pentru stabilirea programului de vizita,dar instanta imi cere probe si martori ca nu o lasa sa ma vizite.

Eu nu am acesti martori ,doarece singura mea legatura cu fetita mea e telefonul,unde ea imi spune ca mama ei ai interzice sa vina la mine.
Ce sanse sunt ca cererea mea de stabilire a programului de vizita sa fie admisa.


In urma unei sentinte de divort din 01.01.2011 fiica mea a fost incredintata mamei sale cu o pensie de intretinere de 700 lei.La data de 30.01.2014 am introdus o cerere de micsorare a pensiei de intretinere,deoarece din 2011 pana in prezent concubina mea a nascut 5 copii care sunt in intretinerea mea.Din luna iulie 2011 am beneficiat de indemnizatie pentru cresterea si ingrijirea copilului(copil nascut in anul 2011 de concubina mea) pa
na in luna martie 2014. Din luna aprilie 2014 sunt angajat cu un venit net 936 lei.Mentionez ca am achitat pensia alimentara a fiicei mele din 2010 pana in ianuarie 2014.In luna iunie 2014 mi-a facut denunt penal pentru abandon de familie(pt neplata pensiei alimentare pe ultimele 5 luni repsectiv feb- iulie 2014)
Am achitat aceasta restanta a pensiei alimentare inclusiv luna august 2014 (banii i-am luat imprumut de la parintii concubinei)
In luna august 2014 am introdus o cerere de suspendare a efectului sentintei din data de 10.01.2011,deoarece am intrat in imposibilitatea financiara de -a achitat aceasta suma, de-am intretine copii si mai platesc si o executare silita la KRUG de 250 lei
Judecatoria a respins cererea de suspendare a efectului sentintei din 10.01.2011 pe baza art 996
Urmatoarea infatisare este pe 25.09.2014 si dosarul se tot amana ceea ce este in defoavoarea mea si imi pune libertatea in pericol ,datorita denuntului penal intodus de fosta sotie.
Va rog sa-mi sugerati ceea ce am de facut pentru a finaliza cat mai repede dosarul ca fosta mea sotie il tergiverseaza.