avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate SebastianRemus

Activitate SebastianRemus

Bună ziua,
Am o lnelămurire.În spatele case mamei mele s-a demolat o casă și se construiește alta.Construcția demolată fiind mai lungă (5-6 metri )decât a mamei mele,după demolare ei s-au găndit să facă un gard.Chestia e că gardul l-au facut cu vreo 40-50 cm mai in interiorul proprietății noastre pe o lungime de 5-6 metri.
Întrebarea mea ce e de făcut în ciuda constructorului care spune că așa e proiectul.
Mulțumesc frumos pentru ajutor.Sper că m-am făcut înțeles #-o
Sărbători fericite,tuturor !
Răspuns la discuția Câini împușcați !
Da!Ieșisera să se plimbe.O făceau destul de des.Problema e că nu e o zonă populată !
E la ieșire din Cluj unde nu prea ajunge lumea decât cei ce mai merg în plimbare duminică! E o zonă de pădure unde sunt doar trei-patru proprietari de pământ.N-au făcut niciodată probleme.
O întrebare scurtă iar dacă e cazul revin cu detalii !
Sora me a a avut până zilele trcute 2 câini.Spun a avut deoarece în data de 14 Sept.a.c.Au plecat să se plimbe prin pădure și nu s-au mai întors.Au pus afișe s-a anunțat prin rețelele de socializare,chiar și la hingherii din zona, dacă i-a vazut cineva pâna când au aflat (ieri 21 Sept.) că au fost găsiți ,în pădure,împușcați de către un pădurar ! :(
Ei stau lângă oraș.Nu se punea problemă de oameni sau așa ceva!Erau pașnici și foarte frumoși.Se atașau repede de tine.
Întrebarea mea este : A avut dreptul să facă așa ceva ?
Au fost doi rottweileri și un câine lup(puțin corcit).Au avut zgarda și cipuri de identificare !
Mulțumesc frumos,anticipat pentru răspunsuri !
O zi frumoasă vă doresc