Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Mutare zid pe proprietatea mamei mele cu 40-50cm mai ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Mutare zid pe proprietatea mamei mele cu 40-50cm mai mult

Bună ziua,
Am o lnelămurire.În spatele case mamei mele s-a demolat o casă și se construiește alta.Construcția demolată fiind mai lungă (5-6 metri )decât a mamei mele,după demolare ei s-au găndit să facă un gard.Chestia e că gardul l-au facut cu vreo 40-50 cm mai in interiorul proprietății noastre pe o lungime de 5-6 metri.
Întrebarea mea ce e de făcut în ciuda constructorului care spune că așa e proiectul.
Mulțumesc frumos pentru ajutor.Sper că m-am făcut înțeles #-o
Sărbători fericite,tuturor !
Sunteti nevoit sa va adresati instantei cu o actiune in granituire in vederea stabilirii liniei de hotar ce desparte cele doua fonduri.