Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinul de langa terenul meu mi a luat aproape 2 metri ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinul de langa terenul meu mi a luat aproape 2 metri de teren din proprietatea mea

Ce am de facut ? Vecinul meu mi a luat aproape 2 m de teren din terenul meu si-a mutat practic gardul cu aprope 2 metri in terenul meu nu este un om pacifist este irascibil si nervos nu vrea sa mute gardul la loc ce pot sa fac sfaturi va rog.
Aveti la indemana actiunea in revendicare, si granituire.

Se va dispune o expertiza topografice, pentru identificarea terenului, a vecinatatilor, si pentru masurarea efectiva a suprafetelor fondurilor invecinate.

Deja am chemat de la primarie topograful acesta mia spus practic ca vecinul a mutat gardul cu 1,73 cm pe o lungime de 40 metri acum8ani cand amcumparat terenul nu era asa