avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Activitate baltaggeanina

Activitate baltaggeanina

Buna ziua
Care sunt pasii de urmat dupa ce o societate a fost radiata de la Registrul Comertului, am fost inscrisi la masa credala, bunurile au fost vandute la licitatie, au ramas debite neachiate .Mentionez ca afost atrasa raspunderea personala a asociatului si are domiciliul in alta localitate. Ar trebui sa se faca si audierea asociatului?

Multumesc de intelegere!
Pentru deschidere Fast Food SI AUTORIZATIE DE LA PRIMARIE ESTE NECESARA SI NOTIFICAREA DE LA DSP SAU ESTE SUFICIENT DOAR CERTIFICATUL CONSTATATOR PE PUNCTUL DE LUCRU CU RESPECTIVUL COD CAEN
Multumesc!
Societate aflata sub incidenta Legii nr.85/2006,am fost inscrisi la masa credala ,bunurile au fost vandute la licitatie, pasivul ramas neacoperit in urma distribuirii sumelor a fost atras catre asociatul unic, care are domiciliul in alta localitate.
Cum sa procedez pentru recuperarea debitelor?
Va multumesc!
Buna ziua
Se considera spor suplimentar la vechimea in munca perioada lucrata ca verificator bani.? Mentionez ca am beneficiat de spor de toxicitate 10%.

Multumesc
Buna ziua
Societate radiata, administratori decedati, detine un teren si nu a achitat debitele 2014-2021. Compartimentul Impozite si taxe ce demersuri ar trebui sa intreprinda?
Multumesc.


Discuție somaj

Am lucrat 24 ani in acelasi loc si mi-am dat demisia.Acum m-am angajat pe o perioda de determinata .In cazul in care angajatorul restructureza postul pot beneficia de somaj?
Multumesc