avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate nicolaeflorin

Activitate nicolaeflorin

Buna ziua,in urma cu un an am dus o motocicleta in romania pt a o inmatricula dupa care sa o aduc inapoi in itali.cum nu am facut in timp toate demersurile motocicleta a ramas in romania urmand ca un prieten motociclist cu experienta sa i faca el demersurile ramase..itp etc...totul bun si rezolvat.intro seara acest prieten circuland cu motocicleta in mod regulanentar si fara a consuma bauturi alcolice un camion ia intors in fata cancand dubla linie continua.in urma manevrei soferului de camion,motociclistul a intrat frontal in camion urmand decesul acestuia..acum intrebarea este..asigurarea camionului plateste despagubiri pentru motocicleta ?
Răspuns la discuția Decazut din drepturi
Deci..noi in italia am facut nunta..in italia am facut copilul...eram aici de mult,ea a plecat in romania nu eu.este adevarat ca in wek nu pot merge in romania sa stau cu fata,dar am doua vacante care sunt mereu dispus sa stau cu fata,dar nu asta este problema..normal ar fi ca ea sa plece prima oara fara fata,nu sti ce fel de persoana este cetateanul american,nu poti avea incredere pana nu ajungi acolo,daca ea vrea sa riste nu are decat,dar acest copil ce vina are?
Răspuns la discuția Decazut din drepturi
In ultimi ani ori de cate ori am fost in tara am trecut sa imi vad copilul dar nu am putut sa il iau la mine pt ca nu mil da...da sunt in masura sa il cresc deoarece am un venit bun 1800 de euro fata de ea care nu a muncit niciodata...dar nu este problema ca ar pleca...problema este ca un cetatean american cu capul pe umeri nu ar veni pana in romania pt o femeie,in america e plin de femei cred eu...dumneavoastra ati lasa in asa conditii copilul pe mana unui necunoscut..un barbat cunoscut online?oricare e parinte dintre voi nu cred...
Răspuns la discuția Decazut din drepturi
Acum am cerut o copie al actului de divort,tot ce i-mi doresc este sa nu plece la acel individ deoarece sigur nu m-ai vad copilul si cand vin acasa sa ma pot bucura de acest copil sa ma pot plimba cu acest copil,sa i ofer cu mana mea un cadou nu doar pensie alimentara si cadouri prin posta
Răspuns la discuția Decazut din drepturi
singura mea preocupare este ca acest individ a fost cunoscut pe internet si este normal sa ma preocu,ei nu ia placut munca si prefera sa aibe o casatorie din interes cu acest individ...chiar si decazut daca as fi eu nu i voi intoarce spatele copilului si i voi plati in continuare,dar sa plece in america nu sunt de acord...va multumesc
Răspuns la discuția Decazut din drepturi
fosta sotie imi spune ca m a decazut din drepturi,dar cum ar fi putut ea sa ma decada din drepturi,pe ce baza?pentru ca ea a parasit domiciliu comun si am facut divortul de comun acord.
buna ziua,problema mea sta in urmatorul fel..am 32 de ani si am fost casatorit in anul 2009 pana in 2010..in urma acestei casatorii am si o fetita care acum are 5 anisori...casatoria a fost facuta in italia deoarece eu eici lucrez de foarte mult timp doar ca mamei nu ia placut sa stea in italia drept care statea mai mult prin romania impreuna cu copilul.neintelegerile dintre noi doi au dus la divort care a fost infaptuit de comun acord..eu am facut o declaratie scrisa cum sunt deacord cu pensia alimentara,cu divortul,deoarece serviciul nu imi permitea sa merg in romania cum vreau eu...din momentul in care ea nu m-ai statea cu mine eu am ineput sa platesc pensie la fata pana in ziua de azi,chiar mai mult decat prevede in actul de divort plus tot ce trebuie la un copil de la jucarii pana la haine.ea sustine ca ma decazut din drepturile parintesti si ca fata nu ma lasa sa o iau cu mine nici macar pentru o zi,o pot vedea decat acasa la aceasta...acum problema mea...nu am incetat nici macar o luna sa nui platesc pensia,chiar si ce i dau peste i dau incontinuare,problema ca acum vrea sa plece in america cu copilul...la un american cunoscut pe internet,daca sunt decazut desi nu vad pe ce modtiv sa putut face asta ea sustina ca poate pleca fara acordul meu.iar eu nu ma pot increde sa imi las copilul pe mana unei persoane cunoscute pe internet...va multumesc mult