avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 946 soluții astăzi
Forum Activitate arianna121212

Activitate arianna121212

Multumesc frumos pt raspuns. Ar mai fi o intrebare-sotul executat siit detine bani in contul firmei a carui administrator este, executorii pot pune poprire pe cont si sa-i ia banii?
Multumesc frumos.
Buna seara, sotul meu, casatoriti de 5 ani , e executat pt un credit luat inainte de casatorie,pe care l-a girat cu ap lui proprietate tot de dinainte de casatorie.Ap v-a fi executat , eu avand de 7 ani domiciliu in acel apartament. Pot fi executata si eu ? poprire pe sal. meu si bunurile mele executate?Mentionez ca avem o firma impreuna dinainte de casataorie dar pe firma nu avem niciun bun.
Multumesc frumos
Andra Arianna Farkas
Discuție executare
Buna ziua, sotul meu detine un apartament cu care a girat un credit de nevoi personale inainte de casatorie. Mentionez faptul ca in contractul cu banca scrie - necasatorit.Nu a mai achitat ratele si urmeaza sa fie executat apartamentul , el neavand alte bunuri pe numele lui si neffind salariat.Eu si bunurile mele pot fi executate, inclusiv poprire pe salariul meu ? Mentionez de asemenea ca suntem casatoriti de 5 ani si locuim in respectivul apartament.Multumesc frumos, Andra