Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare

Buna ziua, sotul meu detine un apartament cu care a girat un credit de nevoi personale inainte de casatorie. Mentionez faptul ca in contractul cu banca scrie - necasatorit.Nu a mai achitat ratele si urmeaza sa fie executat apartamentul , el neavand alte bunuri pe numele lui si neffind salariat.Eu si bunurile mele pot fi executate, inclusiv poprire pe salariul meu ? Mentionez de asemenea ca suntem casatoriti de 5 ani si locuim in respectivul apartament.Multumesc frumos, Andra
Bunurile si salariul dvs. nu pot fi executate silit pentru datoria sotului.