avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 887 soluții astăzi
Forum Activitate lore-eve

Activitate lore-eve

Răspuns la discuția drepturile bunicilor paterni
Inteleg ceea ce spuneti, dar este normal ca bunicii sa invete un copil de 3 ani sa minta si sa ascunda lucruri de mama . Este normal sa-i vorbeasca urat de mama.?Copilul are 3 ani, tot timpul sta cu mama, ce lupta se da in sufletul ei cand bunicii vorbesc urat despre persoana pe care ea o iubeste , persoana care o creste, care isi petrece timpul cu ea, care e alaturi de ea in fiecare zi.
Buna ziua,
Intrebarea mea este ce drepturi pot avea bunicii paterni asupra nepoatei in conditiile in care ei spun copilului lucruri urate despre mama ei si despre persoana care este langa ea ( sotul , tatal fetitei a decedat in urma cu 3 ani), o invata sa minta? In ultima perioada le-a fost permis sa o vada exclusiv in prezenta mamei(asa nu ii mai pot povesti lucruri care sa influenteze comportamentul ei de acasa).Fetita are 3 ani , din pacate fetita merge la consiliere psihologica deoarece a fost vizibil afectata emotional. Bunicii ii explica de acum drepturile ei materiale si cine are voie sa stea cu mama ei si cine nu.Ei isi doresc un program de vizita fara ca eu sa fiu prezenta. Eu nu am fost de acord.Vor sa ma dea in judecata pentru stabilirea unui program de vizita. Ce drepturi pot avea bunicii? Va multumesc