avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Activitate stef01

Activitate stef01

Caracterizarea de la ultimul loc de munca are perioada de valabilitate? De exemplu, daca aceasta este eliberata in luna octombrie 2016 si perioada de inscriere la concursul de grefieri este in perioada ianuarie-februarie 2017, exista posibilitatea de a-mi respinge dosarul de inscriere? Multumesc
Ce idei mi-ati putea oferi pentru capitolul: particularitati ale subiectului raportului juridic- persoana fizica?
ce carti imi recomandati pentru clasificarea persoanelor fizice? asa se intituleaza unul dintre capitole. multumesc
stiu asta. am intrebat doar daca e ok sa introduc capitolele astea din dreptul civil avand in vedere ca tema de licenta e pe teoria generala a dreptului..
printre capitolele din planul de licenta (tgd)am: 1..clasificarea persoanei fizice, 2.particularitaile persoanei fizice. e ok daca ma bag pe drept civil? spre ce ar trebui sa ma indrept la particularitati: identificarea pf, ocrotirea pf prin mijloace de dr civil? multumesc
buna ziua. m-ati putea ajuta cu cateva idei in legatura cu planul de licenta la tgd, tema: persoana fizica subiect al raportului juridic?