avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate FlorinSI

Activitate FlorinSI

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Voi solicita sa se efectueze predarea-primirea apartamentului in aceeasi zi cu semnarea contractului de v/c si voi trece il el toate obiectiunile, dupa care voi solicita ca acesta sa fie anexa la contractul de v/c. Voi acorda termen de remediere 2 saptamani de la semnare, dupa care se vor aplica 0,2 %/zi de intarziere din pretul contractului. Daca gresesc va rog sa ma corectati.

Inca o data, multumesc tuturor pentru sfaturi.
Intrebarea era urmatoarea: predarea/receptia apartamentului trebuie facuta inainte de semnarea contractului de v/c sau se poate gface si dupa incheierea acestuia??
Legat de utilitati: dezvoltatorul a spus ca pana la data de 29 mai nu poate racorda la Distrigaz apartamentul, asa cum s -a specificat in antecontract.
Buna ziua. Pe 29 mai trebuie sa semnez contractul de v/c al unui apartament in imobil nou. Dezvoltatorul propune ( ca asa practica) sa faca predarea imobilului dupa semnarea vanzarii si platii restului de pret. Eu vrerau sa fac receptia inainte, mai ales ca nu are toate utilitatile conform promisiune de vanzare. Imi puteti da cateva sfaturi legate de situatie? Pot semna si insera in contract data de predare/receptie imobil, sa adaug lipsuri in contract ( lipsa aer conditionat, lipsa racord gaze naturale, etc)? Va multumesc anticipat !
Multumesc pentru raspuns.
Nu credeti ca s-ar incadra mai bine CAEN 4618 Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a., avand in vedere ca magazinul este pet-shop?
Buna ziua.

Doresc sa stiu ce activitate CEAN ar trebui sa autorizez in magazinul meu daca doresc sa vand servicii de dresaj canin sau cosmetica animala , prestate de terti (nu le efectuez eu).
Unele servicii se ofera prin voucher la achizitionarea altor produse.

Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Punct de lucru Mall
multumesc pentru raspuns, dar daca lucrarea nu este finalizata poate avea deschisa carte funciara pentru cladire? alte posibilitati mai sunt pentru deschiderea punctului de lucru la ORC inainte de receptia finala a lucrarilor?
Multumesc anticipat.
Buna ziua. Doresc sa deschid un punct de lucru intr-un mall, dar ca de fiecare data acesta nu are proces verbal de finalizare a lucrarilor. Imi puteti da va rog frumos o solutie pentru inregistrarea lui la ORC fara acest document?
Multumesc.