avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate claudiailinca

Activitate claudiailinca

Buna! Am o intrebare. In 6 mai am avut proces pt pensia alimentara Cu tatal fetei mele. As vrea sa stiu aproximativ in cat timp de la proces trebuie sa inceapa sa plateasca si daca va plati din urma, adica din 25 februarie cand am depus dosarul. Stie cineva aproximativ ?
Multumesc.
Răspuns la discuția Custodie
Veniturile de care voi dispune vor fi indemnizația de creștere pt 2 ani și alocată de 200 lei + pensia ce va trebui să o plătească
Discuție Custodie
Bună. . Am o întrebare. . Am o fetiță de 3 luni nu sunt căsătorită cu tatăl ei dar locuim în chirie împreună. Părinții lui au o pădure, au o casa etc în schimb eu nu am casa și nici păduri sau averi..încă un lucru tatăl fetiței mele are cazier destul de urat.. în februarie va avea un proces și risca sa fie închis 12 luni. Eu mă ocup în totalitate de fetiță el nu, vine și pleaca în oraș când vrea .. are patima alcoolului și femeilor... spuneti-mi oare care dintre noi doi primește custodia pt ca el se va lupta pt ea doar de dragul de a lupta în schimschimb eu o vreau ca sa crească intr-un mediu fără certuri și sa îi ofer toată iubirea de care are nevoie și bineînțeles sa nu duca lipsa de nimic. Pe lângă asta tine sa mentionez ca am plecat o dată de acasă fără să știe asta în urma consultarii unui avocat, el ma tot amenința ca îmi face dosar penal pt răpire.. Mi se pare dabsurd pt ca sunt mama naturala a fetei cum sa îmi răpesc propriul copil.. M-am întors la el de frica sa nu se omoare ca tot asta ma ameninta la telefon iar acum sa plec înapoi pt ca nu s-a remediat nimic. Continua sa îmi arunce chestii și să se comporte impulsiv. Nu pot sa stau lângă un asemenea om, fata mea merita o viata liniștită . Ce ma sfatuiti sa fac? Exista riscul sa primească el custodia? Mulțumesc
Discuție Custodie
Bună. . Am o întrebare. . Am o fetiță de 1 luna și jumătate, nu sunt căsătorită cu tatăl ei dar locuim împreună. Părinții lui au o pădure, au o casa etc în schimb eu nu am casa și nici păduri sau averi..încă un lucru tatăl fetiței mele are cazier destul de urat.. în februarie va avea un proces și risca sa fie închis 12 luni. Eu mă ocup în totalitate de fetiță el nu, vine și pleaca în oraș când vrea .. are patima alcoolului și femeilor... spuneti-mi oare care dintre noi doi primește custodia pt ca el se va lupta pt ea doar de dragul de a lupta în schimschimb eu o vreau ca sa crească intr-un mediu fără certuri și sa îi ofer toată iubirea de care are nevoie și bineînțeles sa nu duca lipsa de nimic. .. Mulțumesc