avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Activitate petrepetrica

Activitate petrepetrica

petrepetrica a scris:

buna ziua as vrea sama ajutati cu o antrebare an 1952 faliea mea a fost deportata an bicaz cu domiciliu fortat parinti mei dintre care si fratele care doar 4 luni dupa 6 luni fratele a decedat din cauza conditiilor mizerabile eu nu aveam actele necesare pt a dovedi an istanta pana an prezent am am decesul fratelui care arata ca fratele a decedat an bicaz 1952 am facut demersuri de nenumarate ori pela toate institutile antrun final abiea acum o luna de zile am primit raspun dela c.n.s.a.s. precum ca familiea mea a fost deportata si cu fratele care a decedat.am primit documentele care face dovada . acum va rog sama ajutati cu raspun eu ca mostenitor pot sa mai deschid actiune pt despagubiri an numele familiei mele . astept raspuns va multumesc.


va multumesc cu respect doamna avocat vas ruga samai ma ajutati cun singur familiea mea amai fost deportati an trsnistriea rusiea an ani 1941 1942 parinti mei aveau varsta antre 6 si 7 nascuti an 1933 dar aces lucru nul pot dovedi cu acte . va rog daca se poate sami mai dati un raspuns . va multumesc cu stima.
buna ziua as vrea sama ajutati cu o antrebare an 1952 faliea mea a fost deportata an bicaz cu domiciliu fortat parinti mei dintre care si fratele care doar 4 luni dupa 6 luni fratele a decedat din cauza conditiilor mizerabile eu nu aveam actele necesare pt a dovedi an istanta pana an prezent am am decesul fratelui care arata ca fratele a decedat an bicaz 1952 am facut demersuri de nenumarate ori pela toate institutile antrun final abiea acum o luna de zile am primit raspun dela c.n.s.a.s. precum ca familiea mea a fost deportata si cu fratele care a decedat.am primit documentele care face dovada . acum va rog sama ajutati cu raspun eu ca mostenitor pot sa mai deschid actiune pt despagubiri an numele familiei mele . astept raspuns va multumesc.
buna ziua va rog sama ajutati cun raspuns an 1992 bunica mea a decedat ea a avut 3 copii dintre care fata cea mare era mama mea an 1994 sa emis un titlu de propietate pe numele bunici mele cu o suprafata de teren 3 hec dintre care 26000 an extravila si 4000 an intravilan mama mea a decedat an naintea bunici mele an 1987. an 1996 unchiul meu sea scos certificat de mostenitor matusea mea ea facut renutare la mostenire ear si ea a decedat tot an 1996 a vandut tot pamantul aces individ tot ami spunea ca bunica mea nu a vea pamant pamantul a fost optinut prin reconstituire acest om numai are nicio propietate pe aceste 4000mii de metri nu exista nicio propietate sant an paragina lasate. am anteles ca artrebui sa cer an istanta nulitatea partieala a certificatului de mostenitor si daca da si ce acte ar trebui sa mai optin dela cartea funcieara va rog sami dati un raspun ce sanse mai sant sa optin partea mamei mele ci ise cvenea din partea bunici mele. va multumesc pt ajutor si va astept raspunsul