Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nulitatea partiala a certificatului de mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nulitatea partiala a certificatului de mostenitor

buna ziua va rog sama ajutati cun raspuns an 1992 bunica mea a decedat ea a avut 3 copii dintre care fata cea mare era mama mea an 1994 sa emis un titlu de propietate pe numele bunici mele cu o suprafata de teren 3 hec dintre care 26000 an extravila si 4000 an intravilan mama mea a decedat an naintea bunici mele an 1987. an 1996 unchiul meu sea scos certificat de mostenitor matusea mea ea facut renutare la mostenire ear si ea a decedat tot an 1996 a vandut tot pamantul aces individ tot ami spunea ca bunica mea nu a vea pamant pamantul a fost optinut prin reconstituire acest om numai are nicio propietate pe aceste 4000mii de metri nu exista nicio propietate sant an paragina lasate. am anteles ca artrebui sa cer an istanta nulitatea partieala a certificatului de mostenitor si daca da si ce acte ar trebui sa mai optin dela cartea funcieara va rog sami dati un raspun ce sanse mai sant sa optin partea mamei mele ci ise cvenea din partea bunici mele. va multumesc pt ajutor si va astept raspunsul
CU TOATE ACTELE CE LE AVETI LA INDEMANA, VA ROG SA VA ADRESATI UNUI AVOCAT. ACESTA O SA VA LAMUREASCA EXACT CE E DE FACUT.
VA DORESC SUCCES.
Chiar daca ieste vinzare cumparare mai exista vreo sansa sa ise anuleze C.V mutumesc
Astept un raspuns care sint sansele de admitere ? Va mutumesc
petreica, utilizator
Se poate da un raspuns la aceasta intrebare ?
Astept un raspuns Va multumesc