avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire vanduta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire vanduta

buna ziua va rog sami dati un raspuns in 1992 bunica mea a decedat dintre care a avut 2 copii mama a decedat an 1987 si in 1994 sa emis un titlu de propietate de 3 hec de pamint dintre care 27000 extravilan si 3000 in intravilan pe numele bunici fratele mamei in 1996 a fost la notar si a scos certificat de mostenitor sa declarat singur mostenitor si tot in acelasi an el a vandut tot pamintul ieu pan in prezen nam stiut de aceasta mostenire pe cele 3000 nu are nicio constructie pe cele 27000 nu sint inscrise la cartea funciara unhiu nu mai are propietati si am facut o cerere pt ajutor public judiciar si asistenta juridica din partea unui avocat pt ca mometal nu am posibilitatea sa angajez un avocat si va rog sami dati un sfat care armai fi pasi de urmat astept raspun va multumesc
Cel mai recent răspuns: petreica , utilizator 08:35, 3 Octombrie 2015
Puteti formula actiune in instanta ptr.petitie de ereditate ,conform art.1.130 NCC.
va multumesc dl avocat dar nam inteles mai nimic cu art.1.130ncc.
Trebuie sa va adresati unui avocat ptr.formularea actiunii.
va multumesc
Va rog un raspuns care sint sansele de cistig in anularea contrctului de vinzare cumparare ? ptr. ca unii avocatii din forum mise spune ca sansele de cistig sin minime sa mai optin partea mamei din teren care ise cuvenea astept un rasuns va rog domnule avocat indrumatima va astept sfatul va multumesc ptr.intelegere
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Octombrie 2015
petreica, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea nr.18/1991 a fondului funciar petreica petreica buna ziua, va rog sa ma ajutati la acesta Intrebare In 1992, bunica mea a decedat In 1994, sa emis un titlu de propietate de 3 hec pe legea nr 18/1991 pe ... (vezi toată discuția)
Mostenire paris50paris paris50paris Buna ziua va rog sama sfatuiti bunica mea a decedat in 1992 unchiul meu in 1994 a obtinut un teren de 3 hec pe titlu de propietate apare numele bunici in ... (vezi toată discuția)
Certificat suplimentar de mostenitor petreica petreica Buna ziua va rog sama lamuritii in 1992 bunica mea a decedat in 1994 sa emis un titlu de propietate pe numele bunici in acelas an unchiul meu a optinut un ... (vezi toată discuția)