Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire vanduta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire vanduta

buna ziua va rog sami dati un raspuns in 1992 bunica mea a decedat dintre care a avut 2 copii mama a decedat an 1987 si in 1994 sa emis un titlu de propietate de 3 hec de pamint dintre care 27000 extravilan si 3000 in intravilan pe numele bunici fratele mamei in 1996 a fost la notar si a scos certificat de mostenitor sa declarat singur mostenitor si tot in acelasi an el a vandut tot pamintul ieu pan in prezen nam stiut de aceasta mostenire pe cele 3000 nu are nicio constructie pe cele 27000 nu sint inscrise la cartea funciara unhiu nu mai are propietati si am facut o cerere pt ajutor public judiciar si asistenta juridica din partea unui avocat pt ca mometal nu am posibilitatea sa angajez un avocat si va rog sami dati un sfat care armai fi pasi de urmat astept raspun va multumesc
Puteti formula actiune in instanta ptr.petitie de ereditate ,conform art.1.130 NCC.
va multumesc dl avocat dar nam inteles mai nimic cu art.1.130ncc.
Trebuie sa va adresati unui avocat ptr.formularea actiunii.
va multumesc
Va rog un raspuns care sint sansele de cistig in anularea contrctului de vinzare cumparare ? ptr. ca unii avocatii din forum mise spune ca sansele de cistig sin minime sa mai optin partea mamei din teren care ise cuvenea astept un rasuns va rog domnule avocat indrumatima va astept sfatul va multumesc ptr.intelegere
petreica, utilizator