avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate calomniat

Activitate calomniat

Este chiar culmea !
Evitati un raspuns clar,,sa calificati gestul ei !
Daca doream razbunare nu era nevoie sa scriu aici,exista alte cai.
Deci.....cum calificati gestul ei lasand la o parte orice altceva ?
Sa incerc mai simplu !
Cum calificati,cum comentati gestul invatatoarei ?
Nu are nici-o legatura cu regulile sau regulamentul de ordine interioara.
In esenta,intrebarea mea are in vedere gestul invatatoarei despre care nu vad nici-un cuvintel !


Tuturor copiilor li se permite sa vina cu jucarii de acasa la aceasta scoala la clasele pregatitoare !
intrebarea mea era vis a vis de gestul invatatoarei, respectiv de a ii arunca jucaria la gunoi. !
Invatatoarea preda copiilor, ei invata de la ea sa scrie, sa citeasca, sa socoteasca dar si despre conduita si etica.
Deci ?
Buna ziua,
Baietelul meu in varsta de 6,1 ani este la clasa pregatitoare si la fel ca ceilalti copii din clasa a luat de acasa niste catuse de jucarie de plastic
deoarece se intelesese cu alti baietei sa se joace de-a politistii.
Cand m-am dus sa-l iau l-am gasit trist si plans deoarece...." tatii,doamna mi-a aruncat catusele la gunoi si le-au luat gunoierii "...
Intrebarea mea este daca aceasta invatatoare avea dreptul sa-i arunce jucaria sau trebuia sa io ia si sa mi-o predea mie ?
Din punctul meu de vedere consider ca a facut o mare greseala din punct de vedere moral,deontologic,baietelul meu fiind de-a dreptul traumatizat de acest gest venit din partea invatatoarei !
O pot trage la raspundere pentru gestul facut ?
Specific ca a doua zi invatatoarea si-a cerut scuze in fata lui pentru ceea ce facuse !

Multumesc
Discuție insulte
Am fost informat de vanzatoarea de la firma pe care o administrez ca a sunat ex-soacra mea care a spus despre mine tot felul de lucruri jignitoare,insultatoare cu privire la persoana mea.Ea este bunica copilului meu in varsta de trei ani de care are grija in timpul zilei,copilul avand stablit domiciliul la adresa ei impreuna cu mama copilului iar noi (parintii) am semnat un acord de mediere pentru custodie comuna.Copilul,de cate ori pleaca de la mine spune "tati,nu vleau la mamaie ".As vrea sa stiu daca o pot ataca in justitie pentru ceea ce a spus despre mine si daca ma pot ajuta de acest lucru pentru a dovedi ca nu este o persoana compatibila pentru a-i fi incredintat un copil deoarece il poate influenta negativ cu privire la tatal lui.
Multumesc