avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1938 soluții astăzi
Forum Activitate platinio

Activitate platinio

Răspuns la discuția BANCA DIN FATA BLOCULUI
Buna ziua
Am si eu o intrebare referitor al treaba asta: o masa cu 2 banci a fost plantata de catre asociatia de proprietari, acum multi ani. Intre timp, in jurul ei s-au facut locuri de parcare de la ADP. Presedintele Asociatiei, precum si alti locatari, doresc desfiintarea acesteia si sa se faca un loc de parcare in locul ei, deoarece se strang mizerii, e galagie, se bea acolo, etc. Ideea e ca ei vor sa o desfiinteze, dar nu stiu cum. Asa ca mi-au dat mana libera sa fac demersurile legale, sa demolez masa respectiva si sa obtin un loc de parcare, deoarce nimeni nu vrea sa faca treab asta, desi toti vor sa o desfiinteze. Ce fel de cerere trebuei sa fac si unde?
Multumesc anticipat
Cum asa putea sa cumpar un apartament al carui proprietar are datorii la Administratia Financiara sau la Fisc (mai exact, din cate am inteles niste impozite pe masini neplatite, de vreo 2-3 ani). Nu vreau sa fac antecontract, ca e posibil sa nu mai vrea sa vanda si apoi sa nu imi restituie banii drept avans. Daca il dau in judecatat va dura foarte mult procesul. Asa ca as vrea sa ii cumpar apartamentul cu tot cu datorii, este posibil asa ceva? Stiu ca la Asociatia de Proprietari se poate.
Multumesc