avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Activitate mary222

Activitate mary222

Răspuns la discuția Recuperare datorie
pot sa fac asta fara o hotarare judecatoreasca?
Răspuns la discuția Recuperare datorie
multumesc
Răspuns la discuția Recuperare datorie
nu locuim in aceiasi localitate si el este sofer l a folosit in toata tara si in localitatea unde el locuieste ,cursele in care a fost se pot verifica
acum 3 luni mi am ajutat prietenul cu o suma importanta de bani,mai exact i am dat cardul de cumparaturi sa l foloseasca pentru renovarea casei .Ne am inteles doar verbal cum o sa mi inapoieze banii ,dar se pare ca acum dupa ce i a folosit nu mai vrea sa imi mai dea inapoi nici un ban.Mentionez ca pe extrasul de cont apar toate platile facute cu cardul si magazinele unde a fost folosit iar eu pot dovedii ca nu l am folosit eu Va rog sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac pe cale legala pentru a mi recupera banii .Multumesc
Răspuns la discuția turnus legal?
lucram in regim de turnus 6 zile si doua pauza doar ca in momentul in care vrem o zi libera pt sambata sau duminica nu ni se poate da decat daca facem cerere pt una din cele 2 zile in care suntem liberi in cursul saptamainii
Răspuns la discuția turnus legal?
noua nu ne a cerut nimeni parerea
Discuție turnus legal?
buna ziua.de cateva sapatmani angajatorul nostru a hotarat sa muncim in turnus mai exact sase zile pe saptamana cu doua pauza in trei schimburi.Suntem pontati doar pana sambata ,duminica desi o lucram nu este luata in considerare si primim un spor de 30% pt orele lucrate sambata si duminica Mentionez ca in contractul de munca nu s a modificat nimic ,iar daca ne dorim o zi libera sambata sau duminica ni se acorda dar nu pe ziua respectiva ci in una din zilele in care noi suntem liberi.As dori sa mi spuneti daca acest turnus este legal?Va multumesc !
Răspuns la discuția Drept la mostenire
multumesc mult
Răspuns la discuția Drept la mostenire
si notarul a spus ca degeaba il atac pt ca nu o sa castig nimic
Răspuns la discuția Drept la mostenire
1 februarie anul acesta