avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1505 soluții astăzi
Forum Activitate calian constantin

Activitate calian constantin

O precizare importanta sa afle tot romanul cine sint britanicii... Am 5 ani si 5 luni de zile.. Am pierdut dreptul de a conduce in anul 2013..in 16 zile respectiv iulie 2013 am obtinut provisional driving licence.. Stimati romani am condus pina acum 5 zile... Liber.. Liber. Fara restrictii.. Politia m-oprit de 5 ori in 5 ani.. Doar verificare nimic altceva desi acest document e limitat..politia nu face excess de zel. Aici e umanitate.. Civilizatie.. Noi nu putem dormi noaptea ca vecinul conduce masina fara permis.. Sau are
Bani mai multi.. Pacat.. Dar voi opta definitiv pentru aceasta tara. Condamnat in tara.... Liber cu drepturi deplin in occident.. Poate multi vor inteleg ca romania a devenit un stat politienesc.. Nimeni nu mai e in siguranta..
Va multumesc tuturor.. Totusi imi permit sa precizez.. Am gresit Dar greseala mea nu e o gravitate mare deci sa merg la inchisoare nu edrept din moment ce altii omoara oameni si trec cu suspendare..unii sustain sa imi asum greseala.. Conform legilor noastre cei putin vi. O ati si nevinovati vor popula puscariile.. Fiecare om e liber sa isi apere cauza.. Multumesc ca
Sint si oameni ce sustin dreptul la liberate.. Si vreau sa amintesc ca nici causes u nu in hide a si condamnat asa dur oamenii.. Multumesc

Multumesc respectuos tuturor.... Asta a fost totul.. Aici e end of story.


Da adevarata nu M-AM PREZENTAT. Dar avocatul mi-a zis ca toti functionarii sediului politiei margineni bacau au venit in instanta aducind acuze grave la adresa mea. Totusi sa insisti sa urmaresti un om sa insisti sa fie condamnat.. Sa cheltui timpul si banii contribuabililor. In calitate de agent polite trebuie sa reprezinte un seminal de ate tie ca sintem foarte invidiosi si rai..o sa imi execut pedeapsa apoi voi renunta definitive la cetatenia romania.. Nici o tara din lume nu exista atiya ura si rautate din partea politiei care a ajuns un organ represiv. Intra in case face cam tot ce vrea.. Ai bani te mai poti apara nu ai esti calcat oricand.. O mare rusine nationala.pacat.nici militia si securitatea nu au facut asa ceva. Sper si imi exprim speranta macar ofiterii de politie sa nu cada in dizgratia comunitatii
Va multumesc pentru ajutor si inamovabilitate fata acest precedent.


Nu sint recidivist am avut un avocat ieftin.. Imi pare rau.. Am castigat pe fond Dar am pierdut la curtea de apel.. Intelegi ca ma v-a cauta interpol.. Probabil toata viata.. Ma datele de urmarirea inceteaza Probabil odata cu decesul.. Fiindca contribute la blocarea prescriptiei..in priivinta gasirii si extradarii e dificil..transnistia e o tara fara interpol sau europol. Va multumesc tuturor cu respect deosebit
Azi am primit pronuntarea.. Locuiesc in londra. Pedeapsa an cu executare conducere cu permis suspendat.. Intrebare pot fi urmarit si extradat? Pot cere anularea executarii pedepsei datorita conditiilor precare din penitenciarele din romania?
multumesc frumos pentru raspuns...dar raspunsurile sint cit se poate de evazive...si nu cred ca cineva din lume isi doreste sa mearga la puscarie ptr aceasta infractiune...
va multumesc,,,o ultima intrebare....sustragerea de la executarea pedepsei privative de libertate atrage urmarirea internationala?
ce sanse am sa scap fara executare?chiar mergem la puscarie?si daca e posibil sa fiu dat in urmarire internationala in caz de sustragere de la executare?
va multumesc