Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Circulatia cu permisul suspendat in termenul de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Circulatia cu permisul suspendat in termenul de incercare

vreau sa stiu fiind condamnat la 5 luni inchisoare cu suspendare si un termen de incercare de 2 ani privind circulatia cu permisul suspendat si numere expirate,,,am savirsit din nou la 1 luna de zile de la pronuntare o noua infractiune =,conducand un autoturism cu permisul suspendat .......ce pedeapsa risc? pot obtine amenda penala? sau o pedeapsa de 1 an de zile cu executare?si cit poate fi maxim? si daca parasesc tara ,voi fi dat sau nu in urmarire internationala? si ...dupa 6 ani ma pot reintoarce in romania? va multumesc anticipat..
calian constantin, utilizator
Daca veti fi condamnat, mergeti la puscarie, veti avea de executat cele 5 luni, plus pedeapsa dispusa pentru noua infractiune.
ce sanse am sa scap fara executare?chiar mergem la puscarie?si daca e posibil sa fiu dat in urmarire internationala in caz de sustragere de la executare?
va multumesc
Pedeapsa o veti executa in regim privativ de libertate.
va multumesc,,,o ultima intrebare....sustragerea de la executarea pedepsei privative de libertate atrage urmarirea internationala?
Atrage urmarirea internationala sustragerea...

Nu va complicati inutil...