avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate arseniconstantin

Activitate arseniconstantin

Am fost abilitat ca serviciu extern pe PFA "x",ulterior am suspendat aceasta activitate pe PFA(am predat certificatul de abilitare) si am abilitat un serviciu extern pe S.C. "X".Doresc sa inchei activitatea pe S.C."X" si sa reaabilitez serviciul extern din nou pe PFA "X" trebuie sa intocmesc acelas dosar ca la abilitarea unui serviciu extern pentru prima data sau exista o procedura mai simplificata?Documentele necesare unui serv extern se pot trimite online la ITM?
IN URMA EFECTUARII UNUI CONTROL ANUAL DE CATRE ITM LA O ANUMITA FIRMA S-AU CONSTATAT URMATOARELE:
-contaractul incheiat intre angajator si serviciul extern de prevenire si protectie nu cuprinde modul de colaborare cu alte servicii externe de prevenire si protectie.
Intrebarea mea :este obligatoriu sa se prevada asa ceva in contract sau doar daca este cazul functie de specificul societatii (in cazul meu este vorba despre un salon de infrumusetare).Daca este obligatoriu acest lucru as dori sa stiu care ar fi aceste modalitati de colaborare.Multumesc anticipat.