avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 439 soluții astăzi
Forum Activitate OanaS163

Activitate OanaS163

Buna, am fost intr un caz similar de curand si sa sti ca se ia in calcul si norma de hrana..nu conteaza situatia
Eu muncesc in strainatate cu contract de munca si in urma divortului custodia este de comun acord si domiciliul minorului este stabilit la mine.Vreau sa iau copilul dar tatal refuza. Ce trebuie sa fac?
Da, despre apostila este vorba
Buna ziua, ma puteti ajuta sa mi spuneti unde trebuie sa merg ca sa obtin certificat de nastere international si unde trebuie sa merg pentru a obtine o confirmare ca stampila de pe sentinta de divort este autentica? Multumesc mult.
Răspuns la discuția Divort cu amenintari
Multumesc mult pentru explicatii.
Răspuns la discuția Divort cu amenintari
10 zile eu nu am avut acces la copil si a venit cu copilul in fata sectiei de politie, copilul plangea ca vrea la mami , iar el era foarte relaxat si zambitor..chiar nu mi imaginez dupa ce reguli traim..un tata poate sa se foloseasca de copil ca si cand ar fi un obiect , iar acest fapt fiind motivat ca o manifestare pe baza nervoasa..si sufletul copilului? Doar el stie ce avea in sufletelul lui.iar politia sa nu consemneze nimic, motivand ca nu se pot implica daca nu exista un abuz fizic
Răspuns la discuția Divort cu amenintari
Am avut o disputa si la politie , unde un ofiter mi a zis sa raman cu fostul sot o noapte ca nu se intampla nimic si am intrb ofiterul ; maine cand voi fi moarta cine va sta cu copilul meu? Rasp a fost; haideti doamna ca nu e asa...chiar nu inteleg , cresc copilul singura si in perioada casatoriei am acte cu care pot demonstra ca am sustinut fam financiar, el avand datorii f multe legale si la camatari...intimidare si abuz de putere ...el este cadru militar si totusi nu i se intampla nimic.ba chiar a sarit si la gatul mamei , lucru relatat politistilor.
Răspuns la discuția Divort cu amenintari
Aseara m a sunat din nou si este prima data cand am inregistrat.e un inceput?
Buna ziua, in luna August am inceput un proces de divort din cauza fostului sot care avea si are mari probleme cu jocurile de noroc si unanturaj dubios. A devenit si violent fizic si verbal iar amenintarile cu moartea au inceput sa apara, precizari facute si in dosarul de divort. La sfatul avocatilor divortul s a terminat de comun acord.avem si un baietel de 5 ani care a ramas cu mine.in aceste 5 luni,fostul sot nu a contribuit cu absolut nimic in cresterea copilului.insa amenintarile nu s au oprit
, chiar m a atentionat ca in curand imi va lua capul si el va ajunge ori in puscarie ori in mormant.precizez ca este cadru militar si nimeni nu mi da crezare..la ultima convorbire l am inregistrat , am apelat la avocati si toti imi spun sa stau linistita. ..dar nu pot ; ultima data a lovit de m a umplut de sange si apoi a luat cheia sa nu pot iesi din casa..akm m am mutat la 400km distanta de el. Incotro sa o iau..custodia s a impartit la ambii ptr ca divortul s a terminat amiabil...nu stiu ce sa mai fac, mie frik sa ies si din casa...ma poate indruma cineva?