avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate LupuDaniel5

Activitate LupuDaniel5

Pai el zice ca l-am lovit , eu zic ca nu , martorul lui spune ca m-a vazut lovindu-l , martorul meu spune ca statea de vorba cu mine in alt loc in timp ce a fost respectivul lovit , acesta e tot materialul probator , eu nu vad cum cineva ar putea trage o concluzie incontestabila din aceste date
Buna ziua !

In Arad , la o petrecere s-a iscat o altercatie in urma careia am lovit pe cineva cu un pahar de sticla in cap . Incidentul s-a produs intr-o incapere unde nu erau camere de filmat .
Partea vatamata s-a dus la Politie si a depus plangere in acest sens , eu am primit citatie acasa si urmeaza a ma duce la Politie pentru a spune versiunea mea .
El are ca si martor o persoana care sustine ca eu l-am lovit , iar eu am ca si martor o persoana care spune ca era cu mine in momentul lovirii si ca nu eu am fost cel care a aplicat lovitura .

Intrebarea mea este ce se intampla in aceasta situatie ?

Multumesc anticipat !
Discuție Lovire persoane
Buna ziua , o sa expun problema pe scurt si doresc sa primesc un sfat !

Sunt baiat , am 20 de ani si sunt student . Eram intr-o seara intr-un club , am intrat intr-o disputa verbala cu un alt baiat , iar dupa un schimb de replici i-am dat o sticla in cap respectivului . Camerele in club au inregistrat momentul . A doua zi am vorbit cu baiatul lovit si ne-am inteles la plata de catre mine catre el a unei sume de bani pentru ca el sa nu se duca la politie .

Ceea ce ma intereseaza pe mine este daca se poate face vreun act ceva , care sa il puna in imposibilitatea de a se duce la politie dupa ce ii dau banii . Ma tem de situatia in care in prima faza mi-ar lua banii , apoi s-ar duce si la politie .
Multumesc anticipat !