avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1613 soluții astăzi
Forum Activitate Bia2

Activitate Bia2

Buna ziua,
Am nevoie de ajutorul dumneavoastra sa ma lamuresc referitor la valoare salariului.
Sunt angajata la o primarie municipiu resedinta de judet, de mai mult de 1 an. Sunt incadrata pe postul de consilier principal si am o vechime totala in munca de 9 ani si 10 luni.
Am incercat sa calculez singura salariu conform clasei si gradatiei, potrivit legii 284/2010, dar nu e in acord cu salariu de baza de pe fluturas.
Daca se poate, as vrea sa stiu cum se calculeaza acesta, pentru a merge informata la Departamentul Personal.
Multumesc frumos!
Buna seara,

Exista o cale legala prin care pot refuza sa lucrez cu un coleg la un anumit proiect?
Acest coleg nu cunoaste procedurile dupa care lucram; nu stie sa vorbeasca si sa se comporte normal, respectabil, frumos, cu colaboratorii nostri; este genul razbunator; nu asculta parerea nimanui; si mai mult ca sigur va pune intr-o lumina proasta toata echipa (la fel cum a facut si in alte ocazii).
Nu este angajat de curand si s-a incercat sa se discute cu el, a primit avertismente verbale, dar nu si-a schimbat comportamentul neadecvat. #-o

Multumesc!