Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cale legala de a refuza colaborarea cu un coleg?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cale legala de a refuza colaborarea cu un coleg?

Buna seara,

Exista o cale legala prin care pot refuza sa lucrez cu un coleg la un anumit proiect?
Acest coleg nu cunoaste procedurile dupa care lucram; nu stie sa vorbeasca si sa se comporte normal, respectabil, frumos, cu colaboratorii nostri; este genul razbunator; nu asculta parerea nimanui; si mai mult ca sigur va pune intr-o lumina proasta toata echipa (la fel cum a facut si in alte ocazii).
Nu este angajat de curand si s-a incercat sa se discute cu el, a primit avertismente verbale, dar nu si-a schimbat comportamentul neadecvat. #-o

Multumesc!
Singura modalitate ar fi o discutie cu conducerea care sa decida in final schimbarea acestuia din echipa respectiva.