avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Activitate asaafostsafie

Activitate asaafostsafie

Discuție raspuns cedo
buna ziua am trimis la cedo o plangere din septembrie 2013 si nu am primit decat confirmarea de primire .unde pot afla mai multe despre dosar ?
multumesc .si la redozarea pedepsei se mai aude ceva .sau vreun temei legal la reducerea pedepsei la art 215 art 1.2.3.5. vechiul cp a primit 5 ani iar in noul cp 5 ani e maxim stiti noutati ?
prioritate este banca fiind imobilul ipotecat .si exista riscul prin vanzarea lui sa nu se acopere debitul atit al banci cit si al meu de aia as merge si pe penal .s-ar putea sa se sperie putin debitorul are o condamnare cu suspendare
buna ziua .am imprumutat 9000 de euro unei persoane ,am o chitanta de mana .si a avut loc un proces civil sa dat hotarire prin care il obliga sa imi restituie suma .i-am gasit un imobil ,si am sechestru asigurator si chiar titlu executoriu .dar ca este proprietar si nevastasa si plus ca imobilul este si garantie la o banca din anul 2005 deci nu imi pot recupera suma de 9000 .acum o sa cer prin instanta partajul intre debitor si sotie sper ca am succes .dar va rog sa imi ziceti pot sa0i fac si plangere penala pt inselaciune sau abuz de incredere sau ?
sa fiu inteles cu 6 luni la an pentru cei cu varsta sub 65 de ani
buna seara va rog sa imi spuneti daca e adevara zvonul ca sa modicat executarea pedepsei se executa 6 luni la an am auzit ca sa publicat in monitor ieri .apicarea art 254 va sa ziceti ce stiti va multumesc