Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Executarea pedepsei cu 6 luni la an ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Executarea pedepsei cu 6 luni la an ?

buna seara va rog sa imi spuneti daca e adevara zvonul ca sa modicat executarea pedepsei se executa 6 luni la an am auzit ca sa publicat in monitor ieri .apicarea art 254 va sa ziceti ce stiti va multumesc
sa fiu inteles cu 6 luni la an pentru cei cu varsta sub 65 de ani
Nu exista asa ceva, un an este un an. Daca persoana condamnata a executat fractia de pedeapsa stabilita in mod obligatoriu de lege, banuiesc ca la asta va referiti, nu-i confera un drept, ci doar o vocatie la acordarea liberarii conditionate.
multumesc .si la redozarea pedepsei se mai aude ceva .sau vreun temei legal la reducerea pedepsei la art 215 art 1.2.3.5. vechiul cp a primit 5 ani iar in noul cp 5 ani e maxim stiti noutati ?