avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate RaitaStela

Activitate RaitaStela

Buna ziua,
As vrea sa infiintez un SRL pt. servicii de recrutare personal si consiliere psihologica, daca este posibil, ce cod caen ar trebui sa aleg?
Perfect, va multumesc :)
Va multumesc d-le Cornel, dar in situatia in care imi solicita/ ma obliga? sunt nevoita sa accept?
Buna ziua, am fost concediata si mi-au ramas 15 zile de concediu neefectuate, pot sa refuz sa le efectuez pe toate in perioada preavizului deoarece prefer sa mi-se achite contravaloarea acestora?
Va multumesc.

Buna ziua, tatal meu are 69 de ani, este pensionat din 2007 cu pensie anticipata cu penalizare si de 4 ani este pensionat datorita varstei, are 780lei.
De doua saptamani a suferit accident vascular cerebral ischemic la occpitalul stang, prin urmare nu vede cu ochiul drept, plus alte probleme de sanatate cum ar fi diabet de tip 2, ischemie cardiaca, hipertensiune, alhzimer, etc.

As dori sa stiu daca in aceste conditii se ofera o anumita indemnizatie de la stat? dr-ul de familie a spus ca da. Va multumesc.
Buna ziua, tatal meu are 69 de ani, este pensionat din 2007 cu pensie anticipata cu penalizare si de 4 ani este pensionat datorita varstei, are 780lei.
De doua saptamani a suferit accident vascular cerebral ischemic la occpitalul stang, prin urmare nu vede cu ochiul drept, plus alte probleme de sanatate cum ar fi diabet de tip 2, ischemie cardiaca, hipertensiune, alhzimer, etc.

As dori sa stiu daca in aceste conditii se ofera o anumita indemnizatie de la stat? dr-ul de familie a spus ca da. Va multumesc.
Buna ziua, am absolvit facultatea si masterul in psihologie si as vrea sa stiu ca si consilier psihologic pot sa profesez independent in cadrul unei firme gen SRLD sau sunt conditionata de colegiul psihologilor si nu pot sa deschid numai cabinet de psihologie.