Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata pt. zilele de concediu neefectuat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata pt. zilele de concediu neefectuat

Buna ziua, am fost concediata si mi-au ramas 15 zile de concediu neefectuate, pot sa refuz sa le efectuez pe toate in perioada preavizului deoarece prefer sa mi-se achite contravaloarea acestora?
Va multumesc.
RaitaStela, utilizator
Refuzul dvs inseamna ca nu trebuie sa le solicitati sa le efectuati in perioada de preaviz.
Va multumesc d-le Cornel, dar in situatia in care imi solicita/ ma obliga? sunt nevoita sa accept?
Nu sunteti obligata sa efectuati CO in perioada de preaviz, decat daca era programat in acea perioada.
Perfect, va multumesc :)