avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1727 soluții astăzi
Forum Activitate simonadinulescu

Activitate simonadinulescu

Buna ziua! Am inceput sa traversez trecerea de pietoni pe culoarea verde a semaforului.pentru pietoni. Cand am ajuns la jumatatea trecerii culoarea s-a schimbat in rosu. Am fost oprit de politistul din intersectie, mi s-a completat amenda 250 lei sau 125 pe loc, a completat procesul verbal dar nu l-am semnat. Semnatura inseamna ca am fost de acord cu cele descrise de agentul de circulatie? Se poate face contestatie? Dl.agent a spus ca nu, pentru ca nu am semnat .
Buna seara!
Multumesc frumos pentru informatii. Nu detin actele care dovedesc faptul ca a fost pensionata pe caz de boala cu hotarare emisa de spitalul 9, nu le da nimanui, refuza sa mearga la un control desi multe persoane i-au recomandat asta si este posibil sa cedeze apartamentul unor persoane ''bine intentionate'' care stiu ce au de facut. In cazul acesta ce variante am si costul unui asemenea proces pana la ce suma se ridica?
Buna seara!
Va rog sa ma ajutati si sa ma indrumati cum trebuie sa procedez pentru a stabili ca mama mea nu se mai afla in deplinatatea facultatilor mintale.Locuim impreuna iar comportamentul dansei ma obliga sa cer ajutor pentru a rezolva aceasta problema.Refuza sa imi vorbeasca,este sigura ca i se face rau fizic ( ceea ce nu este adevarat) si nu poate fi convinsa sa mearga la un consult.
Va rog mult sa ma ajutati.
Multumesc anticipat.