avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Activitate aliasi

Activitate aliasi

Răspuns la discuția Denumire ilegală website?
Bună ziua, vă mulțumesc pentru răspuns! Site-ul este reprezentat de o persoană fizică nu de o asociație. Pot obține aprobare scrisă pe persoană fizică? Mulțumesc
Bună ziua, aș dori să fac un site al suporterilor pentru o echipă de baschet. Site-ul va avea denumirea oficială a clublui și în descriere ”Site-ul suporterilor”! Cineva a zis că nu aș avea voie să folosesc numele oficial al clubului. Mă puteți ajuta? Mulțumesc!
Răspuns la discuția Nume website
Domeniul este disponibil! Nu am vorbit cu nimeni din conducerea clublui, doar antrenorii știu de viitorul site! Sper să nu fie probleme!
Discuție Nume website
Bună ziua, aș dori să fac un site al suporterilor pentru o echipă de baschet. Site-ul va avea denumirea oficială a clublui și în descriere ”Site-ul suporterilor”! Cineva a zis că nu aș avea voie să folosesc numele oficial al clubului. Mă puteți ajuta? Mulțumesc!
Răspuns la discuția Revistă
Mulțumesc! Practic nu are rost să înfințez deoarece mă costă ceva banii și revista este non-profit...
Răspuns la discuția Revistă
Am înțeles! Dacă îmi pot fi oferite și câteva informații despre înfințarea acesteia? Care sunt cheltuielile de infințare? Mulțumesc!
Discuție Revistă
Bună ziua tuturor! Aș dori să realizez și să distribui o revistă! Totul va fi non-profit, tiraj aproximativ 100 buc! Bineînțeles că voi băga reclame pentru a-mi scoate banii pe print! Aș dori mai multe informații despre cum să fac asta, ce trebuie să înfințez sau se poate fără?

Se va distribui într-o sală de sport la meciuri!

Mulțumesc!