avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate Racordor

Activitate Racordor

Buna seara,intrebarea mea este urmatoarea : daca as fi prins cu o fiola sa zicem de testosteron sau in general steroizi asupra mea,pentru consum propriu ce as putea pati?este contraventie sau infractiune?cum se pedepseste?
Discuție Munca la negru?
Buna,as avea urmatoarea intrebare : daca practic culturismul iar o persoana imi ofera o suma de bani ca eu sa o antrenez,eu neavand diploma sau nici-o calificare as putea patii ceva?fac asta doar in timpul liber,nu sunt angajat nu am program de munca,doar ajut si primesc bani in schimb,este ceva ilegal in asta?
am inteles,cu toate ca ar fi culmea dupa 4 ani sa mai spuna cineva ceva..
am inteles ca nu este prescrisa..dar ne mai face cineva ceva dupa atata vreme?asta intrebam,daca era chiar asa grav eram condamnati demult.
Buna,acum aproximativ vreo 3 ani jumatate am fost prins cu ceva prieteni care vroiau sa consume cannabis,am fost toti prinsi si dusi la sectie,am dat declaratii,apoi ne-au lasat acasa,fara sa ne faca ceva,intrebarea e urmatoarea : se mai poate sa ni se intample ceva dupa aproape 4 ani in care nimeni nu ne-a mai spus nimic?Am fost iertati?Nu s-a inceput urmarirea penala?Care este parerea voastra?
obtine un titlu si o diploma,bani in niciun caz.
obtine doar titlu de cel mai popular sportiv de exemplu pe judetul respectiv.atat.doar un titlu,simbolic as putea zice.
nu obtine nici-un ban
deci este ceva ilegal?imi poate raspunde cineva concret?
pai pe site scrie ca votul multiplu va fi depistat si ulterior anulat,dar se poate vota singur intrand pe ceva site de proxy care ii ascunde ip-u,si isi poate da oricate voturi doreste,constituie asta infractiune?