Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Se mai poate intampla ceva dupa aproape 4 ani de la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Se mai poate intampla ceva dupa aproape 4 ani de la declaratie?

Buna,acum aproximativ vreo 3 ani jumatate am fost prins cu ceva prieteni care vroiau sa consume cannabis,am fost toti prinsi si dusi la sectie,am dat declaratii,apoi ne-au lasat acasa,fara sa ne faca ceva,intrebarea e urmatoarea : se mai poate sa ni se intample ceva dupa aproape 4 ani in care nimeni nu ne-a mai spus nimic?Am fost iertati?Nu s-a inceput urmarirea penala?Care este parerea voastra?
Pedeapsa este una ridicata pentru consum si trafic. Ea nu este prescrisa in momentul de fata.
am inteles ca nu este prescrisa..dar ne mai face cineva ceva dupa atata vreme?asta intrebam,daca era chiar asa grav eram condamnati demult.
Pedeapsa este pana la 10 ani, si prescriptia este si mai lunga.
Deci, nu sunteti inafara oricarui pericol.
am inteles,cu toate ca ar fi culmea dupa 4 ani sa mai spuna cineva ceva..