avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate mi_prejmer_sc

Activitate mi_prejmer_sc

Procedura cercetarii disciplinare prealabile s-a derulat pana la...cercetarea disciplinara propiu-zisa.
"Invinuitul " poate ca la cercetarea faptei in fond sa fie insotit de un avocat ???
Acuzatiile verbale care au fost facute ma face sa cred ca am nevoie de un avocat .
...si un profesor-un cetatean -are dreptul la respectarea imaginii, demnitatii...
Cu respect astept un raspuns si anticipat
Multumesc Mihaela V-P
Multumesc pentru raspuns.
Puteti sa-mi spuneti concret la ce lege, ce articol din lege
sa ma duc
sa ma lamuresc .
Siguranta la locul de munca inseamna si supraveghere video.
Dar in ce lege pot gasi : managerul institutiei are "voie" sa aiba acces permanent,prin soft instalat pe telefonul personal, la supravegherea institutiei
( institutie publica / stat )
Discuție Legalitatea SSV
In scoli sunt instalate camere de supraveghere video. Sunt necesare,
dar cand un director care are pe telefon instalat soft-ul de supraveghere si il foloseste -nu pentru a vedea elevii care in timpul orelor se plimba pe culoare ci pentru -ȚsupraveghereaȚ profesorilor atunci intreb:
Este legal ??? In baza carui document lege i se permite acest lucru ???
In scoala se stie de sistemul de supraveghere, dar nu imi aduc aminte sa existe un document, aprobat de CP sau CA in acest sens; al supravegherii sau sigurantei pe......pe telefonul directorului.
Informatiile care le afiseaza in particular fiecaruia dintre noi( .... ai intarziat...minute, ai iesit la t......, si alte exemple ce dovedesc /manipularea informatiilor videoȚ cu scop de santaj/unde se incadreaza in lege?
Multumesc anticipat pentru ... sprijin in intelegerea situatiei .