avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate ana-ana

Activitate ana-ana

Da. Asa este. Am spus ca au fost 4 executori. Intrebarea mea era daca in cele relatate ar putea exista o gresala voita sau nevoita sau daca " excesul" de executori poate fi in vreun fel contestat! Va multumesc.
Buna seara. In urma cu 5 ani in urma intarzierii la plata ratelor unui credit de nevoi personale banca a declarat scadent creditul. 16000 ron. De atunci nu mai putin de 4 executori au preluat acest dosar. Primii 2 au pus poprire pe salariu si un al treilea a pus sechestru pe casa(care nu era ipotecata la banca). La un moment dat cei trei nu au mai " existat" si a aparut o alta doamna executor....in conturile careia se vireaza poprirea pe salariu.
In ultimii 5 ani din poprire si din bani dati in afara popririi(cf chitante) amm platit suma de 16000 lei.
Zilele trecute am sunat la banca. Nu a vrut sa imi spuna decat ca ii datorez aceeasi suma si ca restul detaliilor trebuie sa le dea executorul.
Executorul nu a vrut sa imi spuna decat faptul ca dobanda zilnica este de 10 lei....altceva nimic!!!!
V-as ruga daca se poate sa imi spuneti daca este normal sa existe 4 executori. Daca nu a fost un abuz sechestru pe casa si unde s-au putut duce 16000 de lei pe care i-am dat in ultimii 5ani?
Va multumesc!