avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate maryradu

Activitate maryradu

Nu cunosc adresa lui din Spania.
Buna seara, va rog frumos sa imi spune-ti si mie ce trebuie sa fac sa obtin divortul de sotul meu tinand cont ca in momentul de fata nu se afla pe Teritoriul Romaniei si nici nu revine in tara si cum trebuie sa procedez cu locuinta daca el este de acord sa cedeze partea lui copilului major in varsta de 24 de ani.va multumesc anticipat pentru raspuns.
Va multumesc frumos pentru raspuns.
Multumesc pentru raspuns.
Un imobil dobandit in urma succesiunii dupa moartea parintilor mei este bun partajabil in caz de divort?
Este plecat din tara, nu mai contribuie la cheltuielile casei de un an de zile,din luna august nu mai stiu nimic legat de el nu vorbeste nici cu mine de atunci si nici cu fata de un an.
e vorba de o locuinta compusa dintr-o singura camera de 21 m la care momentan avem domiciliul stabil eu, sotul si fiica mea de 24 de ani.
Este dobandit in timpul casatoriei.pe mine ma intereseaza daca pot face act de vanzare copilului fara acordul lui.
Buna ziua, cu respect va rog sa ma indruma-ti si pe mine in legatura cu vanzarea_cumpararea unei locuinte sau donatia ei fiicei mele in situatia in care sotul meu nu figureaza in contractul imobilului si suntem la un pas de divort iar eu nu as vrea sa impart cu el aceasta locuinta.