avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Activitate andrady06

Activitate andrady06

Buna ziua,

Apartamentul pe care il am in proprietate avea doi proprietari, pe mine si sotul meu care a decedat in urma cu 15 ani. nu am deschis succesiunea dupa moartea lui din mai multe motive personale, totusi avem 2 copii, iar acum am vrea sa deschidem succesiunea, singura problema este ca unul dintre copii nu mai este in tara si nu stim nimic de el si refuza tot odata sa ne trimita o imputernicire sa-l putem reprezenta.
Va rog sa ma sfatuiti ce asi putea face si unde m-as putea adresa pentru a putea deschide succesiunea dupa moartea sotului, chiar si in lipsa copilului.
Va multumesc.
va multumesc pentru raspuns.
M-am angajat cu 6 luni inainte sa ies din concediul de crestere al copilului si nu am fost sa depun nici o cerere pentru stimulent deaorece abia am aflat ca trebuia sa depun o cerere. Am beneficiat in continuare de toata indemnizatia, dar si de salariu.
Va rog sa-mi spuneti care ar fi repercursiunile, pentru ca sunt constienta ca la sfarsitul anului vor observa ca am avut si alte castiguri in afara de indemnizatie pe perioada cresterii copilului pentru ca sunt angajata cu carte de munca.
Va multumesc anticipat.
Buna ziua,
Asi dori sa stiu care este pedeapsa maxima ce se poate da in Cipru pentru incheierea de polite RCA false. Mentionez ca persoana in cauza este cetatean roman, deja inchisa, iar firma de asigurari era a sa. Totul s-a descoprit in urma unui accident auto, unde persoana accidentata a aflat de la politisti ca polita nu era valabila.
Va multumesc anticipat!