avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Activitate subaiulian

Activitate subaiulian

Răspuns la discuția Refuz recoltare probe NCP
Am inteles!
Răspuns la discuția Refuz recoltare probe NCP
Cum adica clasare? Pai daca eu vreau sa imi recunosc vina de ce nu o pot fce ? Ar fi mai favorabil sa ma judec de ce ?
Răspuns la discuția Refuz recoltare probe NCP
Tocmai la asta sper si eu la o amanare e singura cale din cate am inteles sa imi recuperez permisul nu ? Amanarea sau NUP care acest nup e greu de optinut aproape deloc! Am inteles ca ar fi mai bine sa fac acord de vinovatie pt ca nu am antecedente as putea obtine ceva bun ?! Oricum cel mai rau caz nu cred ca pot sta mai mult de 1 an de la definitiva nu ?
Răspuns la discuția Refuz recoltare probe NCP
Am inteles. Revin cu noi amanunte din dosar si sper sa primesc informatii. Multumesc
Răspuns la discuția Refuz recoltare probe NCP
Constanta e locul! Va referiti la procesul ala facut la spita? Am refuzat sa semnez acolo ceva parca...am fost intrebat de ''obiectiuni'' parca si am refuzat ceva sa semnez...am zis ca am frica de ac..in cazul asta trebuia sa dau urina ca am solicitat! Eu nu am semnat absolut nimic la in legatura cu tot! Mi sa spus la sfarsit ca nu am drept de condus..nu mi sa dat dovada nimic nici macar de reparatie ..nimic absolut! Crezi ca e mai bine sa nu imi recunosc presupusa vina pana la urma ? Dar nu prea cred ca are cum sa demonstreze avocatul ceva !?
Răspuns la discuția Refuz recoltare probe NCP
Problema e ca soferita beata de nervi a declarat ca eu eram in stare de ebrietate apoi si eu nu eram...conteaza mult si asta..si e cam greu sa imi demonstreze nevinovatia cred ..doar cu partea cu urina sau mai bine un acord de vinovatie! Stiind ca nu am antecedente oricum nu cred sa primesc perioada de incercare ceva ani si fara drept de condus! Ar fi maxim asta ! :)
Răspuns la discuția Refuz recoltare probe NCP
Nu am semnat absolut nimic si nici la cunostinta nu mi-a fost adus! Daca stiam nu refuzam! Eu am intrat intr-una care ea era beata si facuse accident si la poltie ne-au lasat sa incheiem amiabil dar dupa au vazut ca sunt mai multe masini implicate si de aia nu am dat probe ca mau enervat :) !nu am semnat nimic si nici nu am fost atentionat! O sa anunt cu privire la sentinta!
Pai asta vreau sa fac...acord dar nu stiu daca merge sigur
Răspuns la discuția Refuz recoltare probe NCP
Dar nu ma intereseaza poate sa stie..nu e important cazierul pentru mine..eu imi castig banii prin permis singur si conteaza mult...asa daca mi-ar lua dreptul asta m-ar face mai rau nu mai bun cum e perioada aceea data de ei unde chiar as putea demonstra ca m-am facut cuminte! As putea propune si aceasta chestie poate imi da cu amanare ? Sa zic ca permisul e singur mod din care ma pot intretine si chiar as putea si dovedi cu acte acest lucru?
Si da doresc sa fiu supravegheat ..as prefera asa si sa pot munci..in caz de mai fac ceva sa primesc pedeapsa cuvenita! Sa cer asta procurorului?