avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate danielitastefania

Activitate danielitastefania

Buna ziua!Suntem proaspetii proprietari ai unui imobil iar la sfarsitul lunii trecute am mers pentru prima oara sa declaram consumul pe luna ianuarie.In imobil inca nu locuieste nimeni, prin urmare am avut decat 1 metru cub consumat la baie.Cand s-au afisat listele pe luna ianuarie, noi aparem cu 6 metri cubi consumati si calculati la plata.Mentionez ca pe fiecare cap de locuitor se platesc suplimentar pierderi de 0.38 metri cubi pe luna ianuarie.Ce ar fi de facut in conditiile in care nu vreau sa platesc nimic in plus in afara de acele pierderi si acel metru cub consumat?Este normal modul de calcul al administratorului?Ce drepturi am in aceasta situatie?
Buna ziua!As dori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu o problema!Eu sunt in concediu medical incadrat pentru risc de sarcina pana la data de 28 februarie 2015 inclusiv.De la data de 1 Martie trebuie sa intru in prenatal, deci intr-un alt concediu initial cu un alt cod.Problema este ca 1 Martie pica duminica si atunci dna. doctor de familie o sa imi dea de pe data de 2 Martie incepand cu 2 Martie.Mentionez ca duminica eu nu lucrez.Ar putea sa imi afecteze continuitatea aceasta zi de pauza?Va multumesc!