avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1047 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters345511

Activitate ContSters345511

Răspuns la discuția o informatie- mandatare tutore
ma gandeam ca poate exista vre-o modalitate sa-mi exprim dorinta sa nu fie incredintati tatalui lor daca patesc ceva.poate vre-o marturie,dovezi audio de comportament nesabuit,lucruri negandite si rostite,nu stiu zic si eu,ceva ce ar ajuta sa nu fie trecuti catre tata.
daca maine ma calca masina sau fac stop cardiac ce se intampla cu copii minori?trec la tata legal,nu?ce pot face sa impiedic acest fapt?cum s-ar putea.multumesc
se pot cere vacante comune avand in vedere ca sunt minori,adica cu prezenta mea pana la varsta de 10 ani macar, a fiecarui copil?credeti ca am succes,obtin asa?
el inregistreaza fiecare conversatie a noastra,telefonica.oare pt ce,la ce ii va folosi,ca proba in proces?
el si familia lui nu mai recunosc nimic din cele intamplate,cum poti sa-i faci sa zica adevarul?
daca vreau sa zicem desi e nebuneasca,aiurea si de neconceput,adresez totusi intrebarea sa infieze altcineva copii,imi trebuie acordul lui scris,chiar daca suntem divortati,chiar daca sunt casatorita cu altcineva,ideea e sa nu-mi ia unul din copii,pt ca m-a avertizat ca il va cere.cum pot ocoli,scapa de acest lucru,multumesc
mi-am facut bagajele sa plec din domiciliul conjugal cu copii din cauza comportamentului sotului.el s-a ambitionat si m-a dat afara,adica mi-a luat din lucruri dandu-le pe hol,dincolo de usa si zicand din gura ca ma da afara.acum nu mai recunoaste asta.eu am plecat in aadapostul sectorului respectiv,am hartii ca am stat o noapte acolo cu copii.m-a luat tatal meu la el acasa.
acum in divort el mentioneaza la motive ca am plecat cu tot cu copii nerevenind la domiciliu,nelasandu-l sa-i vada etc,cea mai neagra mama.ce mi se poate intampla,cum pot actiona frumos.ma poate da in parasire de domiciliu,pot pierde copii?multumesc.a cerut vizite catre copii