Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort cu minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort cu minori

se pot cere vacante comune avand in vedere ca sunt minori,adica cu prezenta mea pana la varsta de 10 ani macar, a fiecarui copil?credeti ca am succes,obtin asa?
el inregistreaza fiecare conversatie a noastra,telefonica.oare pt ce,la ce ii va folosi,ca proba in proces?
el si familia lui nu mai recunosc nimic din cele intamplate,cum poti sa-i faci sa zica adevarul?
daca vreau sa zicem desi e nebuneasca,aiurea si de neconceput,adresez totusi intrebarea sa infieze altcineva copii,imi trebuie acordul lui scris,chiar daca suntem divortati,chiar daca sunt casatorita cu altcineva,ideea e sa nu-mi ia unul din copii,pt ca m-a avertizat ca il va cere.cum pot ocoli,scapa de acest lucru,multumesc
Buna seara,
Din pacate nu este prea inteligibla solicitarea dumneavostra.
Va sfatuiesc sa discutati cu un avocat care, dupa ce va sti TOATA situatia va va putea sfatui corect.
In momentul in care un parinte este decazut din drepturile parintesti si acuzat de abandon ca nu si-a mai primit copilul in casa,ce amenda poate primi?ce suma?