Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort cu minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort cu minori

mi-am facut bagajele sa plec din domiciliul conjugal cu copii din cauza comportamentului sotului.el s-a ambitionat si m-a dat afara,adica mi-a luat din lucruri dandu-le pe hol,dincolo de usa si zicand din gura ca ma da afara.acum nu mai recunoaste asta.eu am plecat in aadapostul sectorului respectiv,am hartii ca am stat o noapte acolo cu copii.m-a luat tatal meu la el acasa.
acum in divort el mentioneaza la motive ca am plecat cu tot cu copii nerevenind la domiciliu,nelasandu-l sa-i vada etc,cea mai neagra mama.ce mi se poate intampla,cum pot actiona frumos.ma poate da in parasire de domiciliu,pot pierde copii?multumesc.a cerut vizite catre copii
Buna seara,
Va sfatuiesc sa acceptati divortul, sa solicitati desfacerea casatoriei din vina ambilor si sa solicitati custodie comuna copiilor si stabilirea domiciliului acestora la dumneavoastra.
Daca va este teama de ceva apelati la un avocat.
Despre rest, nu vi se poata intampla nimic.