avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate cosmin2112

Activitate cosmin2112

Răspuns la discuția Partaj cu fosta sotie
Multumesc pt raspuns
M-am casatorit in anul 2010 luna ianuarie si am divortat in anul 2014.in anul 2009 am facut un imprumut la banca pentru nevoi personale din care am achizitionat un autoturism.imprumutul a fost achitat anticipat cu ajutorul tatalui meu care a vandut un apartament dandu-mi suma de bani necesara pt a incheia creditul.in timpul casstoriei eu am avut un venit lunar stabil iar fosta sotie primea doar indemnizatie pt cresterea copiilor timp de doi ani iar dupa acesti ani ea nu a mai avut nici un venit.intrebarea este:are sanse sa castige acest proces de partaj??sau bunurile achizitionate inainte casatoriei devin bunuri comune dupa 5 ani de casatorie?
Va multumesc pt raspuns
Buna ziua! As dori sa aflu daca exista posibilitatea de a intra in posesia unei hotarari judecatoresti definitive.ultimul termen a avut loc pe data de 08.12.2014(atunci s-a luat hotararea definitiva).la dosar ultima modificare a fost facuta pe data de 06.01.2015!stiu ca exista un termen de 30 zile pentru a fi redactata si trimisa la domiciliu iar apoi de inca 30 zile pentru a deveni definitiva si irevocabila.la judecatoria sector 6 imi spun ca nu este redactata si nici nu stiu cand va fi....ce pot face sa fie trimisa cat mai urgent posibil???va multumesc