avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters346739

Activitate ContSters346739

Buna ziua!
Am un prieten care a avut un accident de masina.Dupa 5 zile de la accident un baiat a murit.Colegul meu este distrus merge la psiholog si nu stie ce e cu el.Nu era beat nu a fugit nu a sters urmele accidentului.A intrat intr-o intersectie fortand verdele avand un pic de viteza si un copil a fugit direct in lateralul masinii.Nu pe capota sau ceva de genul,in aripa fata dreapta aripa fiind foarte putin indoita.La fata locului echipajele de politie au constatat ca soferul este nevinovat atat din pozitia masinii cat si din urmele de frana plus martorii de la fata locului.Dupa 25 de zile de la accident a fost chemat la politie a fost arestat 24 de ore si in aceiasi zi a fost dus la procurori si seara la 9 :30 a fost judecat si pus in stare de libertate.Masina a fost confiscata pe motiv ca e proba.Acum dupa 25 de zile au aparut 7 martori care sustin ca soferul a trecut pe rosu.Intamplarea face ca acesti oameni sa fie rromi iar martorii de la fata locului nu mai vor sa declare ca la momentul respectiv fiind amenintati.Eu vreau sa va intreb acum ce poate pati colegul meu ?Nu are cazier este student.A fost scos din spital cu o masina de la jandarmerie deoarece rudele baiatului au facut scandal si au vrut sa il omoare,primind amenintari , la locul faptei a fost si palmuit de mai multe femei.Nu s a putut apropia de familie pentru a discuta sau pentru a ajuta la inmormantare cu bani si toate cele.Se poate ajunge la o pedeapsa cu executare?Stiu din ce spune el ca pedeapsa minima este 2 si maxima este 7 ani.Va rog un raspuns baiatul este distrus.
Va multumesc!
Răspuns la discuția Teapa OLX!
Proba consta doar in conversatia cu el si avizele primite la posta plus pozele cu incaltamintea roasa si folosita desi el prezinta pe internet produsul ca fiind nou, nu am factura sau bon fiscal.Incerc azi sa vorbesc cu dumnealui si sa i-l inregistrez cu telefonul mobil ,pentru a avea o proba in plus,daca nu se rezolva pe cale amiabila.
Va multumesc!
Discuție Teapa OLX!
Buna ziua!
Am cumparat de pe OLX o pereche de incaltaminte si mi-am cam luat TEAPA.La deschiderea coletului papucii erau prea mari si folositi.
Am vorbit cu vanzatorul si a zis sa trimit coletul inapoi ca el imi schimba perechea.Ce pot face ?Sa trimit coletu dar daca trimit pot ramane si fara papuci si fara bani.Banii nu cred ca se mai pot recupera dar macar papucii sa fie ok?(Am atat poze cu incaltamintea roasa cat si poze cu convorbirea cu acesta + datele vanzatorului(unde locuieste nume prenume numar telefon si adresa mail).Ce pot face??
Va multumesc!