avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Activitate Gabriela2020

Activitate Gabriela2020

Asociatia a stiut inca de anul trecut ca apartamentul este liber, fostul proprietar plecat din tara definitiv ! Ei,au o adresa prin care se mentiona ca la adresa aceea nu mai locuieste nimeni si cu toate astea vor ca eu sa angajez o firma specializata sa urmaresc fostul proprietar in strainatate (cine stie pe unde este !!!!), si sa recuperez restantele !
Intreb, de ce ar trebui sa fac eu acest lucru,nu este de competenta mea sa urmaresc pe cineva !
Ei, ca Asociatie de Proprietari nu au nici-o putere? il pot ei urmari in strainatate pe fostul proprietar?!?
Buna ziua,

In luna martie am participat la o licitatie pe care am gastigat-o!
Fostul proprietar care este o ruda indepartata a lasat o suma mare la intretinere si a plecat din tara !
Asociatia de locatari imi cer mie banii spunandu mi ca atunci cand am participat la licitatie trebuia sa-mi asum niste riscuri !

Intrebarile mele sunt urmatoarele:
Ce fac eu in acest caz?
Exista vre-o modalitate prin care Asociatia de locatari sa il dea in judecata pe fostul proprietar sa il caute in strainatate si sa-l oblige la plata,sa-l urmareasca international,cumva?
Multumesc in avans !

A fost internată 1 zi și i s a pus diagnostic!
Ea este la birou, muncește, nu sta acasă!
Creditul pentru teren și mai apoi s a construit casa pe el sunt făcute în timpul căsătoriei!
Casa și terenul sunt date în vânzare!
Agentul imobiliar este bun prieten cu cei 2 și trăiește numai din manipulări.
Agentul imobiliar și a internat fratele la spitalul 9 cu tulburări grave psihice și acolo s a împrietenit cu doctora cu pricina!
I a sugerat soțului ca soția ar avea tulburări psihice, de aici vine internarea la acel spital!
Ea, este disperată, ii este frică să nu ajungă pe străzi.
Creditul pentru teren l a făcut doar ea.
E un pic mai agitata ea din fire dar nebună nu prea pare sa fie.
Mulțumesc anticipat!
Mulțumesc mult pentru implicare! Am sa i aflu diagnosticul în cursul zilei de astăzi! Este ea în pic mai "paranoia" dar nu este nebuna, o cunosc!
Soțul, împreună cu agentul imobiliar și doctora de la spitalul 9 se pare "ca i joaca cărțile "
În noaptea când au chemat salvarea și poliția, s a opus sa meargă, și de fapt soțul era mai agitată decât ea!
Ii este teama ca va rămâne pe străzi și fără copil, mai ales ca este pe lista" expulzarii" la locul de muncă!
Se pare ca, cu diagnosticul pe care îl are nu își mai poate găsi niciun job în București și nicăieri în România.
Terenul unde s a construit casa este în proces de vânzare!

Va mulțumesc anticipat
Moștenirea nu a vândut o, nici nu are cum având în vedere ca, cu apartamentul de 4 camere în București a girat terenul de la ciolpani unde s a construit și casa! Nu plătește casa, ii ia banca ambele case sau o scot nebuna, fără job și asa soțul preia ratele care sunt în valoare de doar 300 euro!
Soțul este la a 2 a căsătorie, se pare ca și croiește drum către fosta nevastă!
Bună seara,
Am o prietena care necesita ajutor și m am gândit sa adresez mai multe întrebări referitoare la situația ei pe acest forum! Apreciez orice răspuns!
Prietena mea, a moștenit o casa de la mama ei în urma decesului!
Casa a fost moștenită în urma cu 10 ani, după care s a căsătorit, în urma acestei căsătorii a rezultat o fetița!
Imediat după au făcut un credit la banca pentru cumpărarea unui teren pe care s a ridicat o casa.
Terenul a fost girat de casa moștenită!
Soțul prietenei a internat o la spitalul de nebuni pe prietena mea punând se un diagnostic care ar pune în pericol colegii, familia și copilul!
Prietena mea este perfect sănătoasă iar în noiembrie a fost dusa la spitalul 9 cu o salvare și un echipaj de politie la o doctora prietena cu soțul!
Ce este de făcut? Are vre o șansă să divorțeze și sa obțină custodia fetitei mai ales ca are un diagnostic care relevă ca pune viata în pericol a copilului!
Deja soțul a informat direcția unde prietena lucrează și este pasivă de a și pierde și locul de muncă!
Dacă este declarată nebună ce se întâmplă cu moștenirea?
Va mulțumesc din suflet!