avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1235 soluții astăzi
Forum Activitate balcoj

Activitate balcoj

Buna ziua am un telefon care a fost de 4 ori la reparat si nu s a rezolvat si am incercat sa vb cu cei de la samsung romania sa ajung la un acord pe cale amiabila pt a mi schimba telefonul.nu am reusit.
am fost la anpc caras severin pt a face o plangere si nu au vrut sa o preia pe motiv ca samsung are sediul la bucuresti.e adevarat sau nu ca in romania nimic nu merge.
ce as putea face?

va multumesc
Telefonul a fost de 4 ori in service si de fiecare data a stat o saptamana din pacate mi au zis ca nu poate sa mi l schimbe deoarece tehicienii de la service au ultimul cuvant de spus si ei au zis ca telefonul meu e in perfecta stre de functionare si am sa merg la ANPC.Asta e Romania.Din contract au trecut 5 luni dar e prelungit verbal .Oricum va multumesc pt raspunsuri.
Multa sanatate si multumesc inca o data.
Nu am semnat nimic fiindca l am cumparat de la Orange online.l au trimis prin curier si atat am semnat doar curierului chitanta.
Iar acea firma de recuperare ce imi va face imi va pune popriri pe salariu.Va rog sa mi spuneti ce ar putea sa mi faca acea firma.
Va multumesc!
Buna ziua daca renunt la abonamentul Orange pot fi chemat in instanta?
Mentionez ca am prelungit abonamentul telefonic(verbal) fara a semna nici un contract.Motivul pt. care vreau sa renunt este ca am un telefon care a fost trimis de 4 ori la garantie si tot nu merge.
Va multumesc!
Discuție Telefon S4
buna ziua am un s4 mini cumparat de la orange care se restarteaza destul de des.
l-am trimis de 3 ori la orange service si ei zic ca nu are nimic dar restartarile persista.a patra oara l-am trimis la samsung romania care au contract cu un service.aia zic ca nu are nimic la fel ca cei de la orange dar el tot se restarteaza.am fost si la opc si ei mi au spus sa-l trimit ia chiar daca le am spus ca l am trimis de 4 ori ,e clar ca nu aveau chef de mine.va rog din suflet ajutati-ma si spuneti-mi cum sa fac sa mi se inlouiasca telefonul cu cine trebuie sa vorbesc ca cu ei nu ajung la nici o intelegere.