avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate ionel16

Activitate ionel16

Bună ziua...de curând sau alocat denumiri la străzi și fundaturi în satul nostru...tatăl meu locuiește pe o fundatura la 50 m de soseaua(strada) principală și nu ia fost alocată o denumire acelei fundaturi și cel mai rău este că numărul casei lui și al vecinului (fiind 2 case acolo pe acea fundatura)figurează la strada principală...ce este de făcut și dacă este corect acest lucru din partea primăriei
Buna ziua ...am aflat de curand cum ca strabunicul precum si socrul lui ar fi detinut mai mult teren agricol decat cel care se afla in evidentele agricole ale primariei la colectivizare...am trimis de curand o cerere la arhivele nationale pentru a vedea situatia din 1948 cu terenurile care le detinea strabunicul meu ....problema este ca cei de la primarie au zis ca nu au un temei legal ptr a ma improprietari in caz ca ar fi nevoie si ca nu ar trebui sa mai caut terenuri nicaieri ca oricum nu imi poate da nimic....mentionez ca de 25 de ani nu avem titlu ptr 4,5 hectare de teren pe motiv ca 2 hectare apartin momentan AIF...si nu ne poate face titlu decat sa ne dea in alta parte sau sa renuntam la cel de la AIF lucru care nu am facut deoarece era chiar in marginea satului....eu am acte vechi care dovedesc multe din terenurile ptr care inca nu am titlu...mentionez ca chiar momentan fara o dovada de la arhivele nationale am mai mult teren pe acte deca cel inregistrat la colectivizare intrebarea este..se poate rezolva ceva din ceea ce am mentionat eu aici...