Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua...de curând sau alocat denumiri la străzi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua...de curând sau alocat denumiri la străzi și fundaturi ...

Bună ziua...de curând sau alocat denumiri la străzi și fundaturi în satul nostru...tatăl meu locuiește pe o fundatura la 50 m de soseaua(strada) principală și nu ia fost alocată o denumire acelei fundaturi și cel mai rău este că numărul casei lui și al vecinului (fiind 2 case acolo pe acea fundatura)figurează la strada principală...ce este de făcut și dacă este corect acest lucru din partea primăriei
Faceti o sesizare scrisa, cu nr. de inregistrare/ data la primarie si solicitati rezolvarea problemei in conditiile in care nu aveti acces direct la strada principala.